Čestné občanství
Udělení ČESTNÉHO OBČANSTVÍ obce Svojšín paní Barbaře von Wulffen jest významným oceněním a uznáním za trvalý a neutuchající vztah k naší obci. K místu, kde prožila své rané dětství a kam se ráda vrací.
Napsáním a vydáním knihy „Urny plné medu“ nám také zde v Čechách svým vyprávěním přiblížila to, co mnozí z nás nemohli prožít. Pomohla nám snáze pochopit tehdejší dobu a přesvědčila nás o tom, jak je její srdce hluboce spjato s tímto místem a krajinou, s místem, kde dříve sama žila a kde dnes žijeme my, současní obyvatelé obce Svojšín.
Toto dílo má v sobě nadčasovou hodnotu svým poselstvím pro generace nejen dnešní, ale také pro ty, které teprve přijdou.
Paní Barbara von Wulffen se zasazuje svým konáním o porozumění mezi Čechy a Němci, a to přes všechny historické události, které naše národy potkaly. O toto porozumění se zasluhuje nejen svým dílem, ale i svým osobním příkladem.
Ve Svojšíně dne 31. října 2005

